Ознака: Борусија Менхенгладбах

Борусија го растури Берлин, блескаше Турам

Фудбалерите на Борусија Менхенгладбах забележаа лесна и убедлива победа над Унион Бeрлин во 29 коло во Бундеслигата. Со оваа победа „колтовите“ се искачија на...