6.8 C
Skopje
20.10.2021 - 11:03

Ознака: Борусија Дортмунд

Борусија Дортмунд во минус од 44 милиони евра поради ковид-19

Германскиот фудбалски бундеслигаш Борусија Дортмунд е во минус од 44 милиони евра, поради појавата на пандемијата на коноравирусот, известуваат челниците на овој клуб. - Заврши...

Холанд ја однесе Борусија Дортмунд во ЛШ

Извонредната сезона на Ерлинг Браут Холанд (19) продолжи, откако тој влезе во игра од клупата за да постигне гол за победа во 95-та минута...

Прв меч и хет-трик на Холанд само за 20 минути!

Младиот, 19-годишен Норвежанец Ерлинг Холанд на дебито за Борусија Дортмунд даде три гола на мечот на гости против Аугсбург (5-3) само за 20 минути....

Два, па и три гола разлика не се недостижни во ЛШ

Борусија Дортмунд и Манчестер јунајтед ги очекува тешка задача во реваншите од осминафиналето во фудбалската Лига на шампионите (ЛШ) против Тотенхем (пораз со 0-3),...

Реал шампионски на јубилејот на Рамос

Капитенот Рамос (32), кој пристигна во Реал од Севилја во 2005-та, како 19-годишник, за сѐ уште рекордни за тинејџер 27 милиони евра, во победата...

Зимски преоден рок 2019 – Пулишиќ повлече нога!

Премиерлигашот Челси за трансферот на младиот напаѓач ѝ плати на Борусија Дортмунд 64 милиони евра Трансферот на Американецот Кристијан Пулишиќ (20), напаѓачот на германската Борусија...

Вредноста на Санчо за три месеци, од девет, пораснала на 87...

Освен на Санчо, уште на четворица фудбалери од петте најдобри европски лиги им се зголемила трансферната вредност за повеќе од 30 милиони евра Вредноста на...

Напаѓачот врз автобусот на Борусија Дортмунд осуден на 14 години затвор

Покраинскиот суд во Дортмунд денеска, поради нападот врз автобусот на фудбалскиот тим Борусија Дортмунд, го осуди германскиот државјанин Сергеј В. на 14 години затвор. -...

Барселона треба да и плати 40 милиони на Борусија Дортмунд ако...

Барселона ќе мора веднаш да и плати 40 милиони евра на Борусија Дортмунд, доколу реши да го продаде Усман Дембеле во јануарскиот трансфер период,...

Борусија Дортмунд е хит на есента, не Јувентус, Манчестер сити или...

Борусија го совлада Баерн во дербито, со 3-2, и втор пат во историјата на Бундес-лигата е без пораз по првите 11 кола (осум победи,...