10.8 C
Skopje
28.10.2021 - 20:15

Ознака: Борна Чориќ

Чориќ преку Федерер до титулата во Хале

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ го освои трофејот на турнирот од серијата 500 во Хале. Чориќ во финалето го совлада фаворизираниот швајцарски тенисер Роже Федерер со...