13.8 C
Skopje
20.9.2021 - 5:23

Ознака: борис џонсон

Џонсон со апел до граѓаните пред укинувањето на мерките: Ве молам,...

Британскиот премиер Борис Џонсон ја повика британската јавност да биде претпазлива и рече дека луѓето ќе мора да се самоизолираат кога тоа ќе им...

Британскиот премиер оди во изолација, бил во контакт со заразен министер

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон и министерот за финансии Риши Сунак биле во контакт со лице заразено со коронавирус и ќе работат исклучиво...

Џонсон повика на претпазливост наспроти очекувањата за укинување на рестрикциите

Британскиот премиер Борис Џонсон повика на претпазливост, бидејќи се очекува да ги потврди плановите за отстранување на скоро сите преостанати ограничувања од ковид-19 во...

Џонсон: Бајден е како налет на свеж воздух

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го поздрави американскиот претседател Џозеф Бајден како „голем налет на свеж воздух“ затоа што тој сака да соработува со...

Борис Џонсон се ожени во тајност

Британскиот премиер Борис Џонсон (56) вчера се ожени со својата свршеница Кери Симондс (33) на мала церемонија во катедралата Вестминстер. Медиумите наведуваат дека тие се...

Британскиот премиер и неговата свршеница ги испратија поканите за венчавка

Британскиот премиер Борис Џонсон (56) и неговата свршеница Кери Симондс (33) одредија датум за венчавка и испратија покани до членовите на нивните фамилии и...

Џонсон даде зелено светло за внимателни прегратки

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска даде зелено светло за прегратки со претпазливост и послужување пиво во пабовите, по неколку месеци строги ограничувања. Владата во февруари...

И британскиот премиер се вакцинираше со вакцината на „Астра зенека“

И британскиот премиер Борис Џонсон ја прими првата доза од вакцината на „Астра зенека“ со цел ги увери своите граѓани дека е безбедна. - Буквално...

Борис Џонсон вели дека наскоро ќе прими вакцина од „Астразенека“

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон откри дека наскоро ќе прими вакцина од „Астразенека“, и покрај загриженоста што владее низ цела Европа околу извештаите...

Џонсон: Го осудивме убиството на Кашоги, повикуваме на истрага

Велика Британија го осуди убиството на саудискиот новинар Џамал Кашоги и продолжува да бара целосна истрага за неговата смрт, изјави британскиот премиер Борис Џонсон. Тој...