Ознака: борис џонсон

Регистрирани 106 нови случаи и 20 починати од коронавирус

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 761 тестирања, а регистрирани се 106 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-72, Куманово-4,...

Џонсон: Оптимист сум, но нè чека тешка борба

Во својата новогодишна порака, британскиот премиер Борис Џонсон рече дека е оптимист, но дека Британците сè уште се соочуваат со тешка борба против коронавирусот. Четирите...

Џонсон: Новиот вирус значи дека следат тешки времиња

Британскиот премиер, Борис Џонсон, предупреди дека ширењето на новиот вид коронавирус значи дека претстојат тешки времиња. Тој ја нагласил потребата од контрола на ширењето...

Џонсон свикал итен состанок поради новиот вид на коронавирусот во Англија

Британскиот премиер, Борис Џонсон, го повикал кабинетот да присуствува на ненадеен состанок во петокот навечер, на кој би се разговарало за тоа како властите...

Џонсон вели дека ЕУ инсистира на барања што се неприфатливи

Британскиот премиер, Борис Џонсон, рече дека ниту еден британски лидер не може да прифати барања на кои Европската Унија во моментот инсистира додавајќи дека...

Џонсон се повлекува од преговорите доколку ЕУ не ги исполни британските...

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон е подготвен да се повлече од преговорите со Европската Унија доколку ЕУ не ги исполни британските барања. - Тој...

Борис Џонсон го објави зимскиот план за ковид

Британскиот премиер, Борис Џонсон, на денешното јавно обраќање ги објасни деталите за излезот од „локдаун-от“, што започнува на 2 декември, и го претстави зимскиот...

Британија ќе ја прекине блокадата, намален бројот на нови инфекции

Британскиот премиер Борис Џонсон планира да ја прекине блокадата низ Англија, која е предвидено да трае до 2 декември и ќе објави враќање на...

Борис Џонсон во самоизолација по контакт со заразен со ковид-19

Британскиот премиер Борис Џонсон е во самоизолација по контакт со лице кое имало позитивен тест за коронавирус, изјави портпаролот на кабинетот. - Тој ќе продолжи...

Џонсон: Подготвени сме да ја напуштиме ЕУ без нов договор

Британскиот премиер Борис Џонсон изјави дека Велика Британија сега ќе се подготви да ги напушти единствениот пазар и царинската унија на Европската Унија без...

Watch The Promised Neverland (Dub) Episode 11 (https://crunchyrollfree.com/m/Gpw1/ep-11) at Crunchyroll crunchyroll premium reddit

The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods (Dub) Episode 24 at website https://animeflix.nl. See more banana fish animeflix