Ознака: „Борис Трајковски“

Салата „Борис Трајковски“ повторно ќе се отвори за вакцинација

Во текот на следната недела повторно ќе се врши вакцинација во салата „Борис Трајковски“ во Скопје. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека ги...

Николовски: Визијата на Трајковски денес се остварува

Делегација на Владата составена од заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси Љупчо Николовски и министерката...

Положени венци во чест на загинатиот претседател Трајковски

Делегации на Владата денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на претседателот Борис Трајковски, во рамките на одбележувањето...

Владини делегации положија цвеќе во спомен на Борис Трајковски

Повеќе делегации на Владата денеска положија венци со свежо цвеќе на гробот и на спомен-обележјата во чест на поранешниот претседател Борис Трајковски, во рамките...

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на Борис Трајковски

Денеска се одбележуваат 16 години од смртта на поранешниот македонски претседател Борис Трајковски, кој загина во авионска несреќа кај Ротимље во близина на Мостар. По...

Заев: Судскиот совет да провери зошто се чувале предмети во фиока

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев, во воведот од неговиот говор рече дека го радува глетката од преполната сала „Борис Трајковски“. - Денес во...

Идната недела силен меѓународен пингпонг -турнир во Скопје

Спортскиот центар ,,Борис Трајковски“ во Скопје од 8 до 12 октомври ќе биде домаќин на Светската јуниорска и кадетска серија на челенџ-турнири во пинг-понг,...

Журка за вечно младите во „Борис Трајковски“

Милорад Цаиќ-Цајо, менаџер и организатор на разни забави и манифестации, лик без кој не можеше да се замисли ноќниот живот на Скопје во 1980-тите...

Глигоров, Трајковски, Црвенковски, Иванов… Кој е следниот?

Шестите претседателски избори ќе се одржат на 21 април 2019 година и на нив треба да биде избран петтиот претседател на државата. Овие избори...

Заев: Приоритет на Трајковски беа граѓаните и интересите на државата

Ненадејната смрт на претседателот  Борис Трајковски пред 15 години ни одзеде голем државник, безмерно сакан сопруг, татко, брат и пријател, сограѓанин кој со извонредна...