Ознака: Борис Бекер

Дипломатскиот пасош на Бекер бил фалсификуван

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер предизвика дипломатски скандал од кој се засегнати Велика Британија и Централноафриканската Република (ЦАР). Тој се повика на дипломатски имунитет со...

Бекер со дипломатски имунитет се брани од тужби

Поранешниот германски тенисер Борис Бекер се повика на дипломатски имунитет со цел да ги избегне тужбите против него, откако прогласи банкрот. Бекер во април стана...

Бекер: Ѓоковиќ ќе се врати во форма, ако е дисциплиниран и...

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ повторно ќе игра на врвно ниво, доколку е дисциплиниран и трпелив, смета неговиот поранешен тренер Борис Бекер. Ѓоковиќ мината седмица...

Ѓоковиќ демантира дека Бекер се враќа во неговиот тим

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по победата над Јапонецот Кеи Нишикори на турнирот во Мадрид ги демантираше гласините дека Борис Бекер се враќа во...