Ознака: борба

Заев: Ги спроведуваме највисоките стандарди во ресоцијализацијата на терористичките повратници

Како членка на НАТО и на глобалната коалиција за борба против тероризмот Северна Македонија ги спроведува највисоките стандарди во борбата со насилниот екстремизам и...

Николовски: Владата отвори фронт во битката против корупцијата

По повод одбележувањето на Меѓународниот ден за борба против корупција, вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо...

Трамп не се откажува: Не се борам за себе, туку за...

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека не се бори за себе, туку за 74 милиони луѓе кои гласале за него. - Не се...

Мицкоски: Ќе го предводам народот во борбата против погазување на македонскиот...

Интервјуто кое Зоран Заев го даде за бугарски медиум, очигледно претставува додворување кон бугарската јавност и подготовка за македонската јавност, бидејќи тој несмасно и...

Филипче: Почитувањето на мерките е „оружјето“ во борбата против коронавирусот

Почитувањето на мерките е „оружјето“ со кое ние можеме да придонесеме во борбата против коронавирусот, напиша министерот за здравство, Венко Филипче на социјалните мрежи,...

Тивкото херојство на кралот Т’Чала ќе остане запаметено засекогаш

Актерот Чедвик Боусмен одглуми револуционерни улоги кои беа дел од историјата на Холивуд и Америка - сето тоа додека тој тивко водеше борба со...

Борба за превласт на Јадранот

Јадранско Море - своевиден бисер на Европа, 140.000 квадратни метри синевина со просечна длабочина од нешто повеќе од 170 метри. Со должина од 870...

СЗО: Потребни се повеќе пари за борба против пандемијата

Светската здравствена организација (СЗО) денеска предупреди за огромниот јаз меѓу средствата потребни за борба против пандемијата на коронавирусот и средствата што, всушност, се користат...

Maлиот Ајан кој го победи карциномот заѕвони на ѕвонче пред да...

По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан...

Борба на(д) јастозите

Рекламните спотови на водечките партии, кои деновиве ѝ „сервираат“ на јавноста противотрови за хаосот во кој очигледно тоне целата земја (а чија „заслуга“ нераздвојно...