16.4 C
Skopje
30.3.2020 - 18:49

Ознака: борба против тероризам

Уапсени 20 лица во Грција поради тероризам

Грчката полиција за борба против тероризмот уапси повеќе од 20 лица во неколку рации извршени во Атина и заплени тешко оружје, вклучително и противтенковско...

Русија и Америка заеднички се борат против тероризмот

Руските и американските разузнавачки агенции ја продолжуваат соработката во борбата против тероризмот, изјави денеска директорот на руската Надворешна разузнавачка служба, Сергеј Наришкин. - Ние работиме...