Ознака: борба против насилство врз жените

Филипче: Жените жртви на насилство не се сами

Министерот за здравство Венко Филипче, денеска се обрати на настан по повод 25 ноември, Меѓународниот ден за борба против насилство врз жените. Тој истакна...