-4.2 C
Skopje
24.1.2022 - 1:51

Ознака: борба против корупција

Граѓаните преку посебна апликација ќе можат да пријават корупција

Владата на денешната седница ја утврди потребата од потпишување на Договор за воспоставување на електронски систем за поднесување на електронски поплаки и пријави поврзани...

Да им застанеме на патот на сите кои го корумпираат нашето...

Заев и Николовски ја промовираа кампањата „Сега сé е јавно – Корупцијата не се исплати“ Претседателот на Владата Зоран Заев и заменик-претседателот на Владата задолжен...

Земјите од регионот во Охрид усвоија патоказ за борба против корупцијата

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за правда Бојан Маричиќ, денеска во Охрид заедно...

Петровска: Извештајот на Стејт Департментот е потврда за борбата против корупцијата...

Осврнувајќи се на Извештајот на Стејт Департментот, пратеничката на СДСМ Славјанка Петровска вели дека тој е последна потврда за напорите на Владата за бескомпромисна...

ГРЕКО нотира напредок во делот на препораките за борба против корупција

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, министерот за правда, Бојан Маричиќ, и министерот...

Корупцијата мора да се казнува во сите редови на власта

Заев и Николовски со писмо до пратениците Премиерот Зоран Заев и вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата, Љупчо Николовски, доставија писмо упатено до претседателот на...

Амбасадорите од ЕУ го поддржаа владиниот план за борба против корупцијата

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, одржа работен состанок со амбасадорот...

Средба Заев-Брнз, во фокус планот за борба против корупција

Премиерот Зоран Заев вчера имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во нашата земја, Кејт Брнз. На средбата се разговарало за неодамна усвоениот владин...

Ќе се дигитализираат сите обвинителства, нема веќе предмети во фиока

Заев за новиот систем против корупција Ќе се екипираат и дигитализираат јавните обвинителства со оперативни истражни центри, за сите 23 јавни обвинителства во државата заедно...

Заев: Обезбедуваме сигурност на инвестициите преку владеење на правото

Обезбедуваме сигурност на инвестициите со воспоставување на владеење на правото и борбата против корупцијата, Владините стратегии се за обезбедување економска сигурност на граѓаните, истакна...