Ознака: борач

Злато за борачот Алили на ЕП за кадети

Македонскиот борач во слободен стил (категорија до 48 кг) Бесир Алили, се закити со златен медал на Европското првенство за кадети, кое се одржа...

Сребро за борачот Алили на кадетското ЕП

Младиот македонски борач Бесир Алили (до 45), го освои сребрениот медал на Европското кадетско првенство (ЕП) во борење во слободен стил, што се одржува...

На кадетското ЕП во Скопје над 700 борачи

Младиот македонски борач Бесир Алили (до 45 кг) ја извојува првата победа за Македонија на Европското кадетско првенство (ЕП) во борење, во слободен стил,...

Борачот Нуров петти на Европското првенство

Во борбата за бронзениот медал Нуров беше поразен од Азербејџанецот Нурмагомед Гаџиев со 0-4 Македонскиот борач Могамедгаџи Нуров (до 97 кг), го освои петтото место...