38.8 C
Skopje
2.8.2021 - 20:10

Ознака: Борац

РК Вардар со победа над Борац стартуваше на турнирот во Требиње

Европскиот и македонски ракометен шампион, тимот на Вардар со победа над Борац од Бања Лука од 34-30 го започна меѓународен турнир во Требиње, БиХ. Скопските...