15.2 C
Skopje
17.11.2019 - 17:17

Ознака: бомби

Екстремисти во Шри Ланка активираа бомби за време на полициска рација

Безбедносните сили на Шри Ланка пронајдоа 15 тела, вклучувајќи и на шест деца, во скривница на екстремисти кои активираа бомба за време на полициска...

Заев: Новите „бомби“ се дел од материјалот предаден во СЈО

Премиерот Зоран Заев денеска потврди дека дел од објавените разговори во изминативе денови што ги слушнал се дел од пакетот материјали што ги предал...

Лажна дојава за бомба испразни неколку амбасади во Мадрид

На евакуираните лица од зградата каде се наоѓаат неколку амбасади во Мадрид дозволено им е да се вратат во просториите откако е утврдено дека...

По телефонски повик евакуирани три амбасади во Мадрид

Амбасадите лоцирани во облакодер во Мадрид евакуирани се поради закана за поставена бомба. Според шпанската полиција Амбасадата на Австралија добила телефонски повик со кој била...

„Бомбите“ на Заев да ти биле гумени бонбончиња

Правниците би требало конечно да го објаснат тоа, но накратко, со лаички јазик кажано, ако некој е осуден или му се суди врз основа...

Невладините бараат повлекување и доработка на Предлог законот за обвинителство, во...

Неколку граѓански организации, што се дел од Блу принт групата на организации фокусирани на следење на правосудните реформи и застапување за нивно спроведување, не...

Јанева: СЈО ќе продолжи и без „бомбите“

СЈО си го заслужи местото во институциите на државата. Покрај тоа што ќе продолжи да работи во неограничен мандат, најважно е што протокот на...

Русковска: СЈО треба да ни ги предаде случаите, обвинителството не може...

Според постоечкиот Закон што сè уште важи за Специјалното јавно обвинителство, тие треба да ни ги предадат предметите. Доколку не ни ги предадат, ние...

Евакуација во болници и други објекти во Русија поради закани со...

Единаесет големи објекти се евакуирани во Иркутската област заради соопштенија за поставени експлозивни направи. – Во моментот е познато за 11 објекти во Иркутската област...

Наместо политички бомби, економски бум

Денес веројатно на сите ни е јасно, особено по многубројните укажувања на домашните, но и на странските експерти, дека во Македонија без константен економски...