26.9 C
Skopje
17.7.2019 - 17:04

Ознака: бомби

По телефонски повик евакуирани три амбасади во Мадрид

Амбасадите лоцирани во облакодер во Мадрид евакуирани се поради закана за поставена бомба. Според шпанската полиција Амбасадата на Австралија добила телефонски повик со кој била...

„Бомбите“ на Заев да ти биле гумени бонбончиња

Правниците би требало конечно да го објаснат тоа, но накратко, со лаички јазик кажано, ако некој е осуден или му се суди врз основа...

Невладините бараат повлекување и доработка на Предлог законот за обвинителство, во...

Неколку граѓански организации, што се дел од Блу принт групата на организации фокусирани на следење на правосудните реформи и застапување за нивно спроведување, не...

Јанева: СЈО ќе продолжи и без „бомбите“

СЈО си го заслужи местото во институциите на државата. Покрај тоа што ќе продолжи да работи во неограничен мандат, најважно е што протокот на...

Русковска: СЈО треба да ни ги предаде случаите, обвинителството не може...

Според постоечкиот Закон што сè уште важи за Специјалното јавно обвинителство, тие треба да ни ги предадат предметите. Доколку не ни ги предадат, ние...

Евакуација во болници и други објекти во Русија поради закани со...

Единаесет големи објекти се евакуирани во Иркутската област заради соопштенија за поставени експлозивни направи. – Во моментот е познато за 11 објекти во Иркутската област...

Наместо политички бомби, економски бум

Денес веројатно на сите ни е јасно, особено по многубројните укажувања на домашните, но и на странските експерти, дека во Македонија без константен економски...

ФБИ уапси осомничен што се поврзува со експлозивните пратки

Педесет и шестгодишен маж е уапсен на Флорида, под сомнение дека е поврзан со бранот експлозивни пратки кои последниве денови стигаа до повеќе критичари...

Трамп ги обвинува медиумите за бомбите

Критичарите го обвинуваат Трамп дека со неговата потпалувачка реторика поттикнува насилство кон политичките противници и медиумите, кои често ги посочува како непријатели на американскиот народ Американскиот претседател...

Повеќе лајкови, повеќе бомби?

Во ерата на социјалните медиуми, вашите објави на Фејсбук и на Твитер може да одлучат што ќе се случува на бојното поле На 18 ноември...