12.4 C
Skopje
6.4.2020 - 20:58

Ознака: бомба

Уапсен осомничен за пријави за лажни бомби во Русија

Руската полиција го притвори осомничениот за пријава за лажна закана за бомба во неколку градови во Русија. Непознат маж пријави во полиција дека се поставени...

Меган е бомба за кралското семејство

Астрологот на кралското семејство Деби Френк, ги откри своите предвидувања за војводата и војвотката од Сасекс, кога тие и официјално се повлекоа од кралското...

Бомбата на Макрон или баздливата северноатлантска прегратка

Поттикнат не толку од долгата и славна историја на разногласието во неговата земја, колку од фактот што по брегзит, Франција останува единствена членка на...

Проирски милитанти поставиле бомба за да експлодира на денот на брегзитот

Милитанти од Севена Ирска се надевале дека бомбата што ја поставиле во камион минатата недела, со траект ќе премине во Британија и ќе експлодира...

Обвинение против вработениот во „Сити мол“ за лажна дојава за бомба

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави дека во објектот...

Евакуиран дел на Лондон поради бомба од Втората светска војна

Неколку улици во центарот на лондонската населба Сохо се евакуирани бидејќи на градилиште била пронајдена бомба заостаната од Втората светска војна. Полицијата била повикана да...

Одземен пасошот на вработениот кој испрати лажна дојава за бомба во...

Скопското основното јавно обвинителство до судот достави предлог за определување мерки на претпазливост за вработен во трговскиот центар „Сити мол“ кој испратил лажна дојава...

Дојавата за бомба во „Сити мол“ била лажна

Дојавата за бомба во трговскиот центар „Сити мол“ во Скопје била лажна, потврди Министерството за внатрешни работи. Од таму соопштија и дека од истиот телефонски...

„Сити мол“ евакуиран поради дојава за бомба

Вработените и посетителите во трговскиот центар „Сити мол“ во моментов се евакуирани, поради дојава за бомба. Им било соопштено да го напуштат трговскиот центар,...

Лажните дојави за бомби и натаму ја вознемируваат Москва

Нови лажни дојави за бомби на аеродромите, во училиштата и градинките предизвикаа вознемиреност во Москва. Пријавените дојави за поставени бомби на аеродромите во Москва „Шереметјево“...