Ознака: бомбашки закани

Во Москва нови закани со бомби

Москва повторно се соочува со серија бомбашки закани и тоа кон ковид-болниците, јавниот превоз и аеродротот, објави денеска руската новинска агенција ТАСС, цитирајќи ги...

Поради бомбашки закани во Москва евакуирани околу 5.000 лица

Руските власти денеска евакуира околу 5.000 лица од 10 објекти во Москва, поради добиени закани преку електронска пошта дека во нив се поставени бомби. –...

Поради бомбашки закани евакуирани три суда во Германија

Германската полиција денеска спроведе евакуација на вработените и присутните во судови во градовите Кил, Ерфурт и Магдебург, поради добиени закани дека во судските згради...