24.8 C
Skopje
4.8.2021 - 11:25

Ознака: бомбардирање

Гојковиќ: Ќе ги докажеме последиците од бомбардирањето на НАТО

Претседателката на српското Собрание Маја Гојковиќ денеска изјави дека очекува до крајот на неделата да заврши собраниската расправата и пратениците да ја усвојат одлуката...

ОН: Во бомбардирањето во Авганистан настрадаа деца

Мисијата на Обединети нации во Авганистан соопшти дека 30 деца биле меѓу жртвите при минатомесечниот воздушен напад на авганистанската авијација. Авганистански официјални лица тврдат дека...

Сличности и разлики меѓу евентуален конфликт во Сирија и бомбардирањето на...

Според воените аналитичари, нема да има воен победник меѓу војските на Русија и САД при евентуален судир околу случувањата во Сирија, туку сите ќе...

Постигнат договор за евакуација на бунтовниците од Дума

Сириските власти соопштија денеска дека постигнале договор за евакуирање на бунтовниците од Дума, последното бунтовничко упориште во близина на Дамаск, пренесе агенцијата Сана. Евакуацијата на...

„Фејсбук“ ни покажа кој ги крои изборите

Нема многу голема разлика помеѓу „Кембриџ аналитика“ и „Фејсбук“. И двете компании ги користат нашите податоци за политички и финансиски цели, само што „Фејсбук“...