24.8 C
Skopje
31.7.2021 - 8:57

Ознака: болници

Болниците на штрек пред есенскиот бран на вирусот

Регионот се подготвува за справување со делта-варијантата Државите од регионот, по најавите за пристигнување на новиот сој на коронавирусот на Балканот за наесен, започнуваат превентивно...

Од коронавирус низ целата држава се лекуваат 101 пациент

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ Македонија е 101...

Се намалува бројот на ковид-пациенти, вкупно 123 во цела држава

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците во државата се лекуваат 379 пациенти од ковид-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците од коронавирус се лекуваат 1.085 пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во болниците се лекуваат 1.147 пациенти од ковид-19

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава е...

Во Словенија опаѓа бројот на починати од ковид-19, но болниците се...

Во Словенија 15 лица починале во последните 24 часа како резултат на ковид-19, а потврдени се уште 398 новозаразени, што е значително помалку од...

Намален е притисокот врз болниците, вели Филипче

Притисокот брз болниците е намален, а состојбата со вирусот се смирува, оцени денеска министерот за здравство, Венко Филипче, по состанокот со директорите на ковид-центрите. -...

Шведска може да воведе построги мерки доколку се зголеми притисокот врз...

Шведската влада предупреди на нови и построги мерки доколку луѓето продолжат да ги игнорираат постојните ограничувања и препораки во пандемијата на Ковид-19 и да...

Во болниците низ земјата се лекуваат 1.735 ковид-пациенти

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот што се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во болниците во земјата е...