Ознака: болница

Клиники се реновираат, градските болници преполни, лекарите и сестрите прегорени

Реконструкцијата ќе заврши до крајот на месецов Реновирањето на Ургентниот центар во Универзитетскиот клинички комплекс „Мајка Тереза“ во Скопје и најавите за реновирање на неколку...

Д-р Александар Обединковски е нов директор на Клиничката болница во Битола

Ортопедот, д-р Александар Обедниковски, специјалист на одделението за ортопедија и трауматологија, е новиот директор на Клиничката болница во Битола. Обедниковски доаѓа на местото на Билјана...

Ковачевски синоќа завршил на Инфективна, денеска е пуштен дома

Премиерот Димитар Ковачевски вчерашната ноќ ја поминал на Инфективната клиника во Скопје, најверојатно поради труење со храна, а денеска е пуштен на домашно лекување...

Финишира ставањето во функција на апаратот за магнетна резонанца во прилепската...

Во прилепската болница „Борка Талески“ денеска со доделување на признанија на раководителите на сите одделенија во болницата од страна на директорот Кети Смилеска беше...

Пациент нападнал докторка на инфективното одделение во Охрид

Едно лице физички нападнало вработена во Инфективното одделение во Охрид, информира полицијата. Денеска во 9.19 часот, во СВР Охрид било пријавено дека во Инфективното...

Реновиран ургентниот центар во Гинекологија во Чаир

Во ГАК во Чаир пуштен во употреба е целосно реновираниот ургентен центар опремен по сите европски стандарди. Во денешната посета на болницата, министерот за...

Уште тројца повредени во автобуската несреќа ќе бидат отпуштени од софиската...

Уште тројца пациенти кои беа повредени во автобуската несрећа на автопатот „Струма“ во Бугарија, се очекува денеска попладне да бидат отпуштени од болницата „Пирогов“...

Седумте преживеани од автобусот ќе бидат етапно отпуштани од болницата

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, раководител на Клиниката...

Хоспитализираните патници се во стабилна состојба, двајца ќе бидат оперирани

Седуммината преживеани во тешката автобуска несреќа во Бугарија се во стабилна состојба и не се животно загрозени, објавено е по утринскиот брифинг во болницата...

Роднините пристигнаа пред болницата во која се сместени преживеаните

Пред болницата „Пирогов“ сѐ уште пристигнуваат роднини и пријатели на патниците од автобусот што изгоре на автопатот „Струма“. Шабан Рашитовски нема роднини меѓу жртвите,...