1.9 C
Skopje
9.12.2019 - 10:09

Ознака: болки во бубрезите

Јанакиески завршил во болница, се жалел на болки во бубрезите

Ексминистерот Миле Јанакиески вечерва е однесен на преглед во болницата „Oсми Септември“ и вратен повторно во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари, потврди неговиот адвокат,...