1.8 C
Skopje
2.12.2021 - 19:51

Ознака: бокс

Јубилејниот трофеј за Ирецот Мегваер

БОКС – 50. „ЗЛАТЕН ГОНГ“ „Златниот гонг 2021“, традиционален боксерски турнир, кој јубилеен, 50-ти пат се одржа во Скопје, му припадна на Лук Глен Мегваер...

Почнува јубилејниот 50-ти „Златен гонг“

На годинашниот 50-ти јубилеен „Златен гонг 2021“, кој ќе се одржи од утре до сабота, ќе учествуваат над 60 боксери од 14 земји, Македонија,...

Фјури го нокаутира Вајлдер и го задржа сонот за обединување на...

Британскиот боксер Тајсон Фјури (31-0-1) покажа дека веројатно е најдобриот „тешкаш“ моментно, откако го нокаутираше предизвикувачот Дионтеј Вајлдер (42-2-1) во 11-та рунда, во спектакуларен...

Џошуа ја одбрани титулата, следува меч за апсолутен светски првак?

ПРОФЕСИОНАЛЕН БОКС Дали сум најдобриот на светот? Јас сум најдобрата верзија на себеси и тоа е единственото нешто што е значајно. Подготвен сум за следната...

Одложен е „Златниот гонг“

БОКС Управниот одбор на Боксерската федерација на Македонија (БФМ), вчера одлучи да го одложи одржувањето на јубилејното 50-то издание на боксерската манифестација „Златен гонг 2020“,...

Камбекот на Тајсон е потсетување на трагичната судбина на уште една...

Железниот Мајк реши да се бори против Рој Џонс во септември со што продолжува по стапките на Сони Листон Никој не ја познава историјата на...

Фатон Салиху – европски боксерски првак за кадети

ОД РЕПОРТЕРСКИОТ БЕЛЕЖНИК НА ЗОРАН МИХАЈЛОВ: СЕРИЈАЛ ЗА ВЕЛИКАНИТЕ НА МАКЕДОНСКИОТ СПОРТ (170) Фатон беше шампион (категорија до 48 кг) на Стариот Континент во 1997...

Тајсон најавува спектакуларно враќање во боксерскиот ринг на 53 години

Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија, 53-годишниот Мајк Тајсон, откри дека се подготвува за изненадувачко враќање во рингот за меч во четири рунди за...

Јанески и Љама го напуштија карантинот, негативни се на ковид-19

Македонските сениорски репрезентативци во бокс Гоце Јанески и Јасин Љама од денеска се во задолжителна домашна самоизолација, откако заврши периодот на 14-дневен карантин. По...

Саудијците нудат 400 милиони фунти за мечот Фјури – Џошуа!

По освојувањето на титулата светски првак во бокс во тешка категорија во верзијата ВБЦ од страна на Британецот Тајсон Фјури, сѐ уште не е...