25.9 C
Skopje
17.7.2019 - 15:24

Ознака: боксер

Пудла, боксер и лабрадор ретривер се совршени за чување во мал...

За лабрадорот ретривер ниту еден човек не е странец и пријателски е расположен кон сите. Голем ентузијаст е за активности како: пливање, трчање по...

„Гонгот“ во рацете на Ромaнецот Вицол

Романскиот боксер Димитру Вицол (категорија до 75 кг) е освојувач на 48-от „Златен гонг“, кој викендов се одржа во малата сала во СЦ „Борис...

Алварез за пет години ќе добие 365 милиони долари!

Светскиот боксерски првак во средна категорија, Мексиканецот Саул Канело Алварез (28), го потпиша највредниот договор во светот на спортот. Тој има обврска во следните...

Почина поранешната југословенска боксерска легенда Маријан Бенеш

Легендарниот боксер и поранешен југословенски репрезентативец Маријан Бенеш почина денес во Бања Лука на 67 години. Бенеш, роден во Белград за Југославија имаше 272 победи...

Мејведер заработил повеќе отколку Меси и Роналдо заедно

Според „Форбс“, боксерот стана трет со вкупна заработка од над една милијарда долари, по Мајкл Џордан и Тајгер Вудс Американскиот боксер Флојд Мејведер четврти пат...