11.8 C
Skopje
19.10.2021 - 3:19

Ознака: боки 13

Николовски нема да сведочи за „Рекет“, тужбата на Јанева против Јовановски...

Предлогот на првообвинетиот Бојан Јовановски – Боки 13, како сведок да биде сослушан поранешниот директор на некогашната Управа за безбедност и контраразузнавање Горан Николовски,...

Димишков: Сакаа да ме искористат, за мојата сестра судијка да биде...

Судењето за „Рекет“ продолжува со сослушување на сведоците на Бојан Јовановски –Боки 13. Адвокатот Васил Димишков, брат на судијката по претходна постапка Весна Димишкова...

„Рекет“ продолжува со сослушување на сведоците на Боки 13

Судењето за „Рекет“ ќе продолжи денеска со сослушување на сведоците на Бојан Јовановски - Боки 13. На претходните рочишта Обвинителството презентираше материјални докази, а беа...

Тајно снимената посета на Боки кај Катица Јанева презентирана пред судот

Од посебните истражни мерки што биле спроведувани од 21 јуни 2019 година кон обвинетиот Бојан Јовановски и осудениот Зоран Милески се гледа како Бојан...

Рахиќ: Боки прави драма, немаше напад при неговото спроведување во судот

Затворските службеници не го нападнале Бојан Јовановски при спроводот во судот и покрај неговото објаснување дека доцни оти бил нападнат. Директорот на КПУ „Затвор Скопје“,...

Дел од разговорите помеѓу Кичеец и Боки 13 остануваат недостапни за...

Јавноста е исклучена од денешното рочиште за „Рекет“, додека во судницата зе слуша нов разговор, кој според обвинителката Вилма Русковска е сензитивен. Судијката Васка Николовска-Масевска...

Снимката на Милошоски го расветлува финансирањето на телевизијата на Боки?

Пратеникот Антонијо Милошоски денеска пред пратениците во Комисијата за европски прашања пушти аудиозапис во кој, според него, се слуша гласот на лицето З.З. (алудирајќи...

„Рекет“ продолжува да претура по плакарот на Боки 13

Презентацијата на брендираната гардероба која била запленета при претресот во домот на обвинетиот Бојан Јовановски - Боки 13, продолжи на денешното рочиште за случајот...

Русковска го предизвика Боки 13 да ги пријави сознанијата за корупција

Обвинителката Вилма Русковска го повика Бојан Јовановски да ги пријави во полиција доказите за корупција кои тој тврдеше дека ги поседува за неа, по...

Јовановски купуваше мебел, но не го испочитува договорот

За набавката знаев дека Јовановски одбрал мебел за телевизијата, но дека ќе го компензирал со реклами. Сумата беше голема, не можеше се со компензација....