12.8 C
Skopje
26.9.2021 - 1:59

Ознака: бока чика

Селото што го попречува походот на Илон Маск кон Марс не...

Плановите на Илон Маск за проширување на капацитетите на компанијата „Спејс екс“ во областа Бока Чика во американската сојузна држава Тексас наидоа на отпор...