6.4 C
Skopje
28.10.2021 - 3:46

Ознака: бои

Боите во домот влијаат на физичкото и менталното здравје

Покрај распоредот на собите и мебелот што го красат вашиот дом - боите се еден од најважните фактори во декорацијата, велат експертите за фенгшуи. Сината...

Пустина во бои на виножито

Во едно мало село на западот на земјата, наречено Чамарел, постои надреален геолошки феномен што успеа да ги надмине сите други природни убавини на...

Изложени маски обоени со природни бои

Во техничкиот музеј „Никола Тесла“ во Загреб деновиве на изложба беа претставени уникатни заштитни маски, обоени со природни бои од ореви, калинки и кромид....

Октопод додека спие менува бои

Во документарниот филм „Како комуницираат октоподите“ на Пи-би-ес може да се види како еден октопод додека спие и сонува ги менува боите. Поморскиот биолог Дејвид...

Боите на зависноста

Прославата на Денот на независноста под мотото „Боите на независноста“ ја потврдува практиката дека ритуалот неретко ја надживува причината. Во многу прослави, ритуалот продолжува да...

Бои што ќе ви го наполнат домот со позитивна енергија

Бојата може да биде прекрасна алатка за претворање на вашиот дом во помалку стресна и помирна околина за живеење. Сепак, домот е нашата оаза...

Даница Дана Крстеска четврт век се дружи со четките и со...

Сиве овие години останав верна на себе кога се мотивите во прашање, коњите на пример, кои се најблагородните животни, се моја вечна инспирација, сликам...

Кралското однесување е важно како и облеката

Членови на кралското семејство, а особено кралицата, мора да носат комбинации во јаки бои за јавноста лесно да ги забележи во метежот Светската јавност речиси...