-5.2 C
Skopje
17.1.2022 - 2:34

Ознака: „Боинг 737 Макс 8“

Моделот „737 Макс“ на „Боинг“ во август се враќа на светските...

Моделот „737 Макс“ на компанијата „Боинг“ нема да се врати на светските аеродроми се до месец август, првиот човек на главното трговско тело на...

Дали еден човечки живот вреди колку дневната заработувачка на „Боинг“?

Сопруга на еден од загинатите во падот на „Боинг 737 Макс 8“ на „Етиопиан ерлајнс“ во март годинава во која загинаа сите 157 луѓе...

Њујорк Тајмс“: Пилотите на Боинг тренирале само со ајпад

Многу пилоти во САД биле обучувани да управуваат со Боинг 737 Макс-8 само со помош на ајпад, лекцијата траела еден час и прочитале само...

И САД го приземјија спорниот авион „боинг 737 макс 8“

Авиосообраќајот на САД се наоѓа во хаос откако претседателот Доналд Трамп потпиша указ за итно приземјување на сите авиони „боинг 737 макс 8“, по...

Небото е затворено за „боинг 737 макс 8“

Над 40 земји, вклучувајќи ги и сите членки на ЕУ, го приземјија или го затворија небото за „боинг 737 макс 8“, додека САД и...

Забрана за авионите „Боинг 737 Макс 8“ и „Боинг 737 Макс...

Албанија го забрани летањето на авионите „Боинг 737 Макс 8“ и „Боинг 737 Макс 9“ во нејзиниот воздушен простор. Ваква одлука денеска донесе албанското цивилно...