36.8 C
Skopje
31.7.2021 - 17:26

Ознака: Божиноска

Злато за Неделковски и за Божиноска на „Кроација опен“

Македонските претставници освоија вкупно осум медали во мошне силна конкуренција на 1.663 каратисти, од 268 клуба од 22 држави Александар Неделковски (17) од Металург во...