Ознака: Богородица

Што се случува во шверцерскиот триаголник Богородица – Лојане – Јажинце

Сериозноста на проблемот со шверцувањето мигранти упатените ја потврдуваат и со фактот што шверцерите се активни на терен, иако нашите граници истовремено ги обезбедуваат...

На Богородица се чека до 45 минути за излез од земјата

На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, освен на граничниот премин Богородица, каде времето на чекање...

Христијаните го прославуваат празникот Успение на Пресвета Богородица

  Православната Црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен термин кој во себе...

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека по 45 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Бележиме зголемена фреквенција на возила на ГП Богородица и ГП Табановце каде...

Застој на повеќе гранични премини низ Македонија

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини Богородица, Табановце и Блаце возилата се задржуваат од 30...

Застој на Табановце, Богородица и Дојран

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...

На Богородица се чека по половина час

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничниот премин Богородица, за излез од државата се чека околу 30...

На „Табановце“ за влез, на „Богородица“ за излез од државата се...

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, велат од Авто-мото сојузот на Македонија (АМСМ) во своето пладневно соопштение. Од таму додаваат дека интензитетот...

На граничните премини „Богородица“ и „Табановце“ за излез се чека до...

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, а зголемена фреквенција на возила има и на граничните премини „Богородица“ и...

Државјани на Непал се криеле во возило, откриени на ГП „Богородица“

На Граничниот премин „Богородица“ за влез во земјава било пријавено патничко возило со португалски регистарски ознаки, управувано од К.С.(38) од Непал. Полицијата соопшти дека при...