-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:13

Ознака: богов

Богов: Седум години стабилен курс на денарот и стабилен банкарски систем

Стабилен курс на денарот и стабилен банкарски систем, што бележеше раст и развој, и ниска каматна стапка, што достигна историски најниско ниво. Ваква оценка даде...

Богов ја повлече кандидатурата за гувернер на НБРМ

Димитар Богов се повлекува од кандидатурата за гувернер на Народната банка на Македонија и за тоа веќе го известил претседателот на државата Ѓорге Иванов,...

Богов: Доколку НБРМ остане без гувернер би имало сериозни негативни импликации

Димитар Богов, гувернерот на Народната банка на Република Македонија смета дека институцијата не смее да се остави без прв човек, бидејќи тоа би имало...

Седма годишна истражувачка конференција на НБРМ во Охрид

Седматa годишна истражувачка конференција се одржува денеска во Охрид, во организација на Народната банка на Република Македонија. На конференцијата учествуваат претставници на централните банки на...