19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 1:46

Ознака: боговиње

Еден работник загина, а друг тешко повреден при несреќа во Боговиње

Во попладневните часови на 15 февруари во тетовската полиција бил пријавен инцидент кој се случил при извршување работни задачи во фирма во тетовско Боговиње. Според...

Новата жртва меѓу медицинските работници

Почина 41-годишниот д-р Дашмир Дервиши од тетовското село Боговиње. Матичниот лекар кој имаше и своја ординација во Боговиње не уаспеа да се избори со...

Уредување на дворот на училиштето „Сабедин Бајрами“

Боговиње По проектот за инсталација на парно греење во основното училиште „Сабедин Бајрами“ во Горно Седларце, продолжуваат работите за уредување на дворот на објектот на...

Спасовски се сретна со градоначалникот на Боговиње

Техничкиот премиер Оливер Спасовски, придружуван од министрите за внатрешни работи, Агим Нухиу, за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, и за животна средина, Насер...