25.8 C
Skopje
19.9.2021 - 19:29

Ознака: богатство

Дали Кајли Џенер е вистинска милијардерка?

Автор: Џорџ Солис Њузвик Престижното деловно списание „Форбс“ тврди дека ѕвездата на реалните шоуа Кајли Џенер ги фалсификувала нејзините даночни пријави за да го достигне статусот...

Ликот на класата милијардери се менува

Дали Европа станува поамериканска во нејзиното создавање на богатство, додека САД стануваат поевропски? Милијардерите можеби се разликуваат од нас. Но тие исто така се разликуваат...

Има Безос уште многу фурни леб да јаде за да стане...

Богатството на Џеф  Безос стана актуелна тема на Твитер по тврдењата дека најбогатиот човек на светот ќе стане трилионер, делумно поради побарувачката во пандемијата...

Инвестицијата на професорот од „Харвард“ го направи милијардер во корона-кризата

Тимоти Спрингер (72), професор по медицина на унверзитетот „Харвард“ мислеше дека неговото богатство е прекумерно дури и пред да стане милијардер, пренесува „Блумберг“.  - Имав...

Кризата ги погоди и милијардерите

Вкупно 226 лица го загубија статусот на милијардер во првата половина на март, како резултат на економскaта криза предизвикана од пандемијата, пренесува „Форбс”. Џеф Безос...

Планетата сега му припаѓа на Џеф Безос

Во ера на политичка дисфункционалност, основачот на „Амазон“ почна да ги презема моќите на државата Автор: Френклин Фор Атлантик Во понеделникот Џеф Безос најави дека ќе креира...

Синот на руски милијардер се обидува да успее без богатството на...

Никој не знае дека Александар Фридман е син на 11-иот најбогат човек во Русија. Тој изнајмува двособен стан на периферијата на Москва за 500...

Милијардерите имаат поголемо богатство од 60 отсто од светската популација

Во светот има 2.153 милијардери чиј капитал е поголем во однос на вкупното богатство на 4,6 милијарди луѓе, што претставува 60 проценти од светската...

На што ги трошат парите наркобосовите

Што направиле по незаконски пат некои лица што од најголема сиромаштија стигнале до неверојатно богатство? Таквите појави се најчести кај наркобосовите низ светот. Некои...

Трупајќи милијарди, „пророкот од Омаха“ сонува за следната голема зделка

Четвртиот најбогат човек на светот Ворен Бафет (89) трупа пари додека се мачи да ја најде неговата следна голема зделка, во која би инвестирал...