38.8 C
Skopje
30.7.2021 - 16:16

Ознака: богатство

Пронајдени милиони долари сокриени во една од куќите на Пабло Ескобар

Николас Ескобар, роднина на Пабло Екобар, за колумбиските медиуми изјавил дека пронашол најлонска кеса со 18 милиони долари во ѕидот на една од куќите...

Вечно богатство

Сиропиталиштето за него беше местото каде што помина дванаесет години од неговиот живот. Тоа беше место на безброј радости, но и горки солзи и...

Богатите купуваат државјанства во страв од втор бран

Следниот пат кога ќе бидат принудени да поминат некое време во карантин, богаташите сакаат да имаат план за бегство на оддалечени и сончеви плажи...

Новата услуга на Фејсбук го внесе Закерберг во клубот на супербогатите

Богатството на основачот на Фејсбук, Марк Закерберг достигна 100 милијарди долари, откако социјалната мрежа започна со нова услуга на кратки видеа, пренесе Би-би-си. Компанијата пред...

Пандемијата не го сопре богатењето на најбогатите светски династии

Седиштата на арената „Бад Вoлтон“ во Фејетвил, Арканзас, која секое лето е домаќин на немерливо богатство, овој пат беа празни, откако ковид-19 дојде на...

Најбогатиот човек на светот се најде во небрано

Во јануари Џеф Безос беше желен да се дружи со елитата на Вашингтон која ја покани во неговата вила вредна 23 милиони долари, иако...

Ештон Качер e меѓу најбогатите актери во светот

Богатството на славниот актер Ештон Качер се проценува на околу 200 милиони долари, пишуваат американските медиуми. Качер заработил многу пари од неговите телевизиски и филмски...

Џеф Безос стана побогат за 13 милијарди долари за еден ден

Сопственикот на компанијата „Амазон“, Џеф Безос, вчера додаде 13 милијарди долари на својата нето-вредност, што претставува најголем еднодневен скок за поединец откако постои индексот...

Безос се збогати за време на корона-кризата

Богатството на основачот на „Амазон“, Џеф Безос, достигна нова рекордна вредност од 171,6 милијарди долари, по порастот на цената на акциите на неговата компанија...

Дали Кајли Џенер е вистинска милијардерка?

Автор: Џорџ Солис Њузвик Престижното деловно списание „Форбс“ тврди дека ѕвездата на реалните шоуа Кајли Џенер ги фалсификувала нејзините даночни пријави за да го достигне статусот...