29.8 C
Skopje
23.6.2021 - 12:21

Ознака: богатство

Објавен водич за античкото богатство во Прилепско

„Античкото богатство на прилепскиот регион“ е најновото дело на археологот Душко Темелкоски, кустос-советник во прилепскиот музеј. Станува збор за водич-брошура преку која читателите ќе...

Ким Кардашијан влезе во клубот на милијардери

Ким Кардашијан ја додаде титулата милијардер во својата биографија.  која започна деловна кариера со козметика и долна облека надвор од ријалити-шоуто „Дружење со семејството...

Трамп изгубил 700 милиони долари додека бил претседател

Богатството на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп, е намалено за 700 милиони долари во периодот кога тој бил претседател на САД. Според податоците на...

Бришење и на музичкото богатство и историја

Ќе успее ли да се спаси македонската музичка продукција или и таа како и редица други работи ќе стане жртва на негрижата, незнаењето и...

Основачот на „Алибаба“ ја загуби титулата најбогат Кинез

Основачот на „Алибаба“ и компанијата „Ант Груп“, Џек Ма, ја загуби титулата најбогат Кинез, откако неговата деловна империја беше ставена под строга контрола на...

Десетте најбогати луѓе би можеле да купат вакцини за целото светско...

Десетте најбогати луѓе во светот би можеле да купат вакцини за сите жители на планетата, покажуваат податоците од извештајот на меѓународната хуманитарна организација „Оксфам“. Нивното...

Чудно е да се биде најбогатиот човек на светот

Илон Маск стана најбогатата личност на светот откако неговото богатство надмина 185 милијарди долари. Тој изби на врвот по вчерашниот нов пораст на вредноста...

Закерберг и Безос профитираа во исчекување на победникот на американските избори

Американските 167 милијардери вчера заработија 57,4 милијарди долари, кога инвеститорите ја зголемија вредноста на акциите, со што си го наплатија трудот од заложбите во...

Пандемијата некому е мајка, а некому маќеа

Богатството на милијардерите достигнува рекордни вредности за време на пандемијата, со што водечките луѓе од технолошкиот сектор и од индустријата профитираат најмногу, пренесуваат светските...

Пронајдени милиони долари сокриени во една од куќите на Пабло Ескобар

Николас Ескобар, роднина на Пабло Екобар, за колумбиските медиуми изјавил дека пронашол најлонска кеса со 18 милиони долари во ѕидот на една од куќите...