29.6 C
Skopje
22.7.2019 - 18:46

Ознака: богатство

Сорос ги предводи милијардерите што бараат оданочување на богатството

Група ултрабогати Американци потпишаа отворено писмо во кое бараат оданочување на најбогатиот дел од популацијата на САД, тврдејќи дека таквата мерка би ги зајакнала...

Најбогатите луѓе во САД поседуваат 70 отсто од вкупното богатство

Најбогатите 10 отсто од домаќинствата во САД поседуваат 70 проценти од вкупното богатство на домаќинствата, покажува најновиот извештај на „Дојче банка“, чија оценка ја...

Во дивината забележана златно-жолта зебра

Животните со нарушена концентрација на меланин се вистинска реткост и богатство за фотографите, затоа што ретко се среќаваат. Меѓутоа нивниот живот може да трпи...

Кому му пречи влезот на Кајли Џенер во друштвото на милијардерите?

Прогласувањето на Кајли Џенер (21) за прва милијардерка која самостојно го стекнала богатството, од страна на „Форбс“, предизвика расправа во американската јавност во врска...

Стотици супербогати „исфрлени“ од друштвото на милијардерите

Непредвидливите берзи, брегзит и трговските војни во турбулентната 2018 година „исфрлија“ 247 луѓе од „друштвото на милијардерите“, објавува „Форбс“. Меѓу причините за губењето на милијардерскиот...

Соработничката ќе го наследи богатството на Лагерфелд

Наследник на Карл Лагерфелд, сепак, нема да биде неговата мачка, како што тврдеа заговорници меѓу неговите обожаватели, туку неговата верна помошничка, директорка на креативното...

Пол Ален покажува дека подарувањето милијарди не е лесно остварливо

Богатството на Пол Ален изнесуваше 13,5 милијарди долари кога тој пристапи кон кампањата „Гивинг плеџ“ во 2010 година, станувајќи еден од 40-те луѓе кои...

Богатството на Трамп крие матни семејни зделки?

Американскиот претседател Доналд Трамп бил вклучен во даночни махинации кои опфаќаат и случаи на измама, во кои тој и неговите браќа и сестри им...

Лукас и Спилберг ја предводат листата на најбогати славни личности

„Селебрити нет ворт“ ја објави листата на најбогатите славни личности од светот на шоубизнисот. Најбогатите пејачи, рапери, актери и модели се најдоа на листата...

Не сакам да живеам во свет каде што Кајли Џенер нема...

Обожавателите на Кајли Џенер (20) покренаа интернет-кампања преку која собираат пари за да ја направат ѕвездата на социјалните мрежи најмлада милијардерка воопшто, пренесуваат американските...