0 C
Skopje
13.11.2018 - 6:21

Ознака: Боб Џејмс

Таткото на смут џезот, Боб Џејмс со два концертни настапи во...

Неговата вонвременска музика, неговите над 50 издадени албуми продадени во милионски тиражи и фактот дека многу негови познати нумери имаат извршено длабоко влијание врз...