5.8 C
Skopje
29.11.2021 - 21:43

Ознака: Бобан Петровиќ

Почина Бобан Петровиќ, легендата на Партизан

Легендарниот крилен-центар на Партизан, поранешен репрезентативец на Југославија, Бобан Петровиќ, почина на 65-годишна возраст во Јужна Африка. Петровиќ, пред неколку дена имал сообраќајна несреќа,...