Ознака: Бобан Николов

Израел поразен, Македонија на третото место во квалификациите за ЕП

Македонија со голот на Бобан Николов го совлада Израел со 1:0 за четврта победа на крајот на квалификациите за Европското првенство во 2020, што...

Николов: Во Израел одиме да победиме

Израелците се во мала предност со тоа што играат на свој терен, ги респектираме, но и веруваме во своите можности, изјави селекторот Игор Ангеловски, пред...

Победи на тимови на македонски репрезентативци

Унгарскиот МОЛ Фехервар на македонскиот репрезентативец Бобан Николов победи во првиот меч од квалификациите за пласман во фудбалската Лига Европа, дома, на мечот со...