Ознака: блу ориџин

Незадоволството насочено кон Безос го засени успехот на неговата вселенска мисија

Успехот на неодамнешната вселенска мисија на Џеф Безос предизвика лош публицитет за индустријата на вселенскиот туризам поради негативните реакции во јавноста поттикнати од неговото...

Осумдесет и двегодишна жена ќе патува во вселената со Безос

Осумдесет и двегодишната Воли Фанк на 20 јули ќе лета во вселената со компанијата „Блу Ориџин“ на Џеф Безос со што ќе стане најстарата...

Зошто Маск и Безос сакаат да избегаат од Земјата?

Илон Маск и Џеф Безос, двајцата најбогати луѓе на Земјата, имаат повеќе од 350 милијарди долари комбинирано богатство и управуваат со две од најбогатите...

Повлекувањето на Безос отвора нова ера за „Амазон“

Најбогатиот човек на светот, Џеф Безос, реши дека да поднесе оставка од функцијата главен извршен директор на „Амазон“. Тој ќе ја предаде функцијата на...

САД си поставија нова цел во вселенската трка со ривалите од...

Обидот да се направи американска ракета за воени вселенски мисии претставува најнов фронт за враќањето на ривалството од Студената војна  Форин полиси Како што Русија и...