Ознака: Блокотехна

Втора победа за Блокотехна во БИБЛ

Кошаркарите на Блокотехна остварија победа на гостувањето кај Теута со (61-70) (30-28) и со тоа ја забележаа втората победа на вториот натпревар во БИБЛ...

Куманово ја победи Блокотехна и се зацврсти на четвртото место

Во рамките на 9-тото коло од кошаркарската супер лига кошаркарите на Куманово синоќа како домаќини ја совладаа екипата на Блокотехна со 89:83 (51:42) со...