Ознака: Блокотехна

Работнички како домаќин загуби од Блокотехна

Во 9-то коло од плејофот во кошаркарската супер лига кошаркарите на Работнички попладнево како домаќини во Куманово загубија од екипата на Блокотехна со 89:90 (43:42) со...

Блокотехна по само две години постоење освои меѓународен трофеј

Kошаркарскиот клуб Блокотехна успеа, по само по две години од своето основање, да го крене првиот победнички пехар во меѓународна конкуренција, триумфирајќи во Балканската...

Куманово ја совлада Блокотехна и се доближи на чекор до пласман...

Во рамките на 21–то коло од првата кошаркарска лига кошаркарите на Куманово вечерва на домашен терен ја совладаа екипата на Блокотехна со 86:65 (47:29)...

Втора победа за Блокотехна во БИБЛ

Кошаркарите на Блокотехна остварија победа на гостувањето кај Теута со (61-70) (30-28) и со тоа ја забележаа втората победа на вториот натпревар во БИБЛ...

Куманово ја победи Блокотехна и се зацврсти на четвртото место

Во рамките на 9-тото коло од кошаркарската супер лига кошаркарите на Куманово синоќа како домаќини ја совладаа екипата на Блокотехна со 89:83 (51:42) со...