14.8 C
Skopje
20.10.2021 - 13:16

Ознака: блокира

Тинејџерка направи заштитна бакарна ткаенина што блокира радиоактивно зрачење

Нејзиниот СМАРТ-панцир беше тестиран во лабораториска средина, изумот на Бутон за време на третмани со карцином ја намали површинската изложеност од вишок радиоактивно зрачење...

Франција нѐ блокира, Германија ќе нѐ патосира

Според експертите, германскиот нон пејпер, кој треба да биде официјално претставен в понеделник, предвидува илјадници луѓе од Блискиот Исток и од Африка, спротивно на...

Граѓаните ги блокираа улиците во Белград поради поплавите

Граѓаните го блокираа патот во белградската населба Котеж, барајќи да дојдат надлежните служби, откако нивните куќи беа поплавените од обилните дождови кои врнеа непрекинато...

Холандија даде дозвола за преговори со Македонија, а ги блокира за...

Холандскиот парламент синоќа се изјасни против отворањето на преговорите со ЕУ за Албанија, но ја отфрли истата резолуција што се однесува на Република Македонија. Парламентот...

ЕУ нѐ повикува, ЕУ нѐ блокира

Една Европа - две надворешни политики во пресрет на доделувањето датум за преговори на Македонија Во моментов во ЕУ постои иницијативата за нон пејпер, што...

Нов момент во судирот – „Гугл“ го блокира „Хуавеи“

Технолошкиот гигант „Гугл“ му забрани на „Хуавеи“, вториот по големина во светот производител на мобилни телефони, да користи некои од обновите на оперативниот систем...

По Атина, и Софија застрашува и блокира

Пораките за заплашување, уцени и закани што нашите најблиски соседи, Грција и Бугарија, ги црпат од официјалните меѓудржавни документи, како што се Договорот за...