26.8 C
Skopje
23.7.2021 - 20:39

Ознака: Блокбастер

Заврши ли ерата на холивудските блокбастери?

Повеќето од планираните филмови-блокбастери за годинава со буџет над 133 милиони американски долари останаа во мирување. Премиерата на новиот филм од серијалот за тајниот...

Возбудлив почеток на 43. МОТ со „Блокбастер“

Белгиската претстава „Блокбастер“ на „Колектив Мензуел“, со која завчеравечер на големата сцена во Македонскиот народен театар беше отворено 43-то издание на фестивалот „Млад отворен...

МОТ на 20 септември ќе почне со „Блокбастер“

Со „Блокбастер“ - претстава со филмски кадри од 160 холивудски филмови, на 20 септември во Македонскиот народен театар ќе почне 43. Меѓународен театарски фестивал...