Ознака: блокади

ВМРО-ДПМНЕ најави блокади во Скопје и протести во 15 града

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ за утре најави блокади во Скопје и протести во 15 града на кои ќе бара оставка од премиерот Зоран Заев. - Нема да...

Вештите демонстранти најдоа начин да го заобиколат интернет-помрачувањето во Белорусија

Демонстрантите во Белорусија најдоа начин како да се координираат и покрај забраните и блокадите со кои се соочуваат на Интернет, истовремено избегнувајќи го бруталното...

Што добивме или што изгубивме со промената на името

Една година откако Република Македонија стана Република Северна Македонија Што се промени суштински во државата по промената на името, дали денес македонските граѓани се чувствуваат...

Добрососедство со најави за блокади на патот кон ЕУ

На прашањето дали Загреб ќе ги блокира пристапните преговори на Србија со ЕУ, хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ одговори дека „патот кон ЕУ е полн...

Грчките земјоделци одбија дијалог со министерот за земјоделство

Грчките земјоделци одбија дијалог со министерот за земјоделство, му порачаа дека тој и Владата не се на нивна страна и повикаа засилување на блокадите....

Француската Влада бара отстранување на блокадите поставени од „жолтите елеци“

Отстранувањето на блокадите поставени на кружните текови и патиштата од страна на „жолтите елеци“ ќе продолжи, изјави францускиот министер за внатрешни работи, Кристоф Кастанер. –...

Вработените во Клиничкиот центар со блокади против одлуката за зголемена цена...

Вработените во Клиничкиот центар денеска на протест го изразија своето незадоволство поради одлуката на Советот на Град Скопје, според која, цената за месечно паркирање за...

Бектеши: Ако Русија става блокади ќе најдеме други пазари

Не навлегувам во тоа дали руската блокада за праските е политичка одлука или не, но ако Русија продолжи со ваквите мерки, Македонија ќе бара...

Проѕирно сценарио на ЕУ: добриот и лошиот полицаец

Тоа е она сценарио (или е остварување вистинска ролја) во кое за да се изјасни главниот лик или да постапи онака како што е...

Опозицијата за цената на бензинот, Вучиќ за народниот леб

За темата за евтиниот леб во Србија се молчи, затоа што го одразува нивото на сиромаштија во земјата Владата на Србија е подготвена да ја...