Ознака: блокада

НАТО не очекува блокади за поканата за Македонија

Високи дипломатски извори во НАТО велат дека не се очекуваат никакви блокади за издавањето на поканата за Македонија на утрешниот Самит. Кон крајот на јуни,...

Кризата со челикот ќе ја блокира целата економија

Ако Македонија не биде изземена од мерките за челикот на САД и на ЕУ, се доведуваат во прашање реализирањето на најавените економски реформи во...

Општа блокада на сообраќајот во Грција

Најголемите грчки синдикати на вработените во јавниот и приватниот сектор вчера одржаа 24-часовен генерален штрајк, што ја парализира цела Грција. Синдикатите ги повикуваат граѓаните...

Вработени во „Еурокомпозит“ го блокираа патот Прилеп – Градско

Со тричасовна блокада на патниот правец Прилеп-Градско на излезот од Прилеп, вработените во прилепската наменска фабрика „Еурокомпозит“ и денеска, втор ден по ред, протестираа...

Специјалци распоредени на преминот Јариње на Косово

Припадници на специјалната полиција се распоредени на преминот Јариње, јавија косовски медиуми. Според „Коха“, околу 200 припадници на специјалната единица се во северниот дел...