Ознака: блокада

Мицкоски: Блокади пред влада и МНР

Ова се историски моменти. Ова се моменти кога се одлучува и за иднината на македонскиот народ, македонската нација и македонската држава. Ова се моменти...

Заев: Секое прашање за македонскиот идентитет е „црвена линија“

Блокадата од страна на Бугарија предизвикува „многу горчина“, изјави македонскиот премиер Зоран Заев во интервју за „Франс прес“, додавајќи дека секакво доведување во прашање...

Унгарија и Полска го блокираат буџетот на ЕУ и планот за...

Унгарија и Полска денеска го блокираа усвојувањето на дел од пакетот за седумгодишниот буџет на ЕУ и планот за закрепнување, бидејќи не се согласуваат...

Заев: Постојат можности за излезни решенија по блокадата од Бугарија

Претседателот на Владата, Зоран Заев денеска го прими членот на Европскиот парламент и претседавач на заедничкиот парламентарен комитет за соработка меѓу Европската Унија и...

Бугарија не ја прифаќа преговарачката рамка за Македонија

Бугарија ја извести Европската комисија дека не е во можност да ја прифати тековно предложената рамка за преговори со Македонија и нацрт-декларацијата до неа,...

Заев: Ја добивме првата блокада од Бугарија

Ја имаме првата блокада од Бугарија. Денеска е испратена не така пријателска порака од соседна Бугарија, првиот чекор е блокиран, изјави  премиерот Зоран Заев,...

Македонија ја доби првата блокада од Бугарија

Премиерот Зоран Заев истакна дека Македонија ја има првата блокада од Бугарија, откако бил прекршен членот 2 од Договорот за добрососедство со Бугарија, на...

Геогриевски во Софија на средба со Захариева

Лидерот на ВМРО-Народна партија, Љубчо Георгиевски, денеска имаше средба со министерката за надворешни работи на Република Бугарија, Екатерина Захариева. Информацијата ја потврди партијата, но нема...

Нови протести против поскапувањето на струјата, блокиран автопатот Тетово – Скопје

Во знак на револт поради зголемената цена на електричната енергија, денеска група граѓани од Тетовско го блокираа автопатот Тетово-Скопје.  Организацискиот одбор на социјалните мрежи го...

Состојбата во општините Дебар и Центар Жупа е стабилна

Стабилна е безбедносната состојба во општините Дебар и Центар Жупа. Во изминатото деноноќие, на целото подрачје на двете општини каде е прогласена кризна состојба...

Watch Hashirama Senju vs Madara Uchiha Episode Full (https://animeheaven.pro/m/adZm/ep-1) at AnimeHeaven anime heaven anime

Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl Episode Full at ANIMEFLIX animeflix inuyasha