15.9 C
Skopje
29.3.2020 - 16:50

Ознака: Блискиот исток

Ситуацијата на Блискиот исток е експлозивна

Францускиот министер за надворешни работи Жан-Ив Ле Дријан ситуацијата на Блискиот Исток денеска ја оцени како „експлозивна“ и ги критикуваше САД поради едностраните чекори...