Ознака: Блеиз Матуиди

Матуиди: Роналдо ќе ни помогне да ги оствариме целите

Фудбалерот на Јувентус, Блеиз Матуиди, зборуваше за целите на италијанскиот шампион во сезоната во интервју за „Газета дело Спорт“.    Светскиот шампион со Франција е на...