19.8 C
Skopje
28.9.2021 - 2:25

Ознака: Благој Маротов

Блаж Маротов во потрага по среќа!

Во пријатната атмосфера на клуб-ресторанот „Еквилибриум“ во скопски Аеродром, познатиот македонски музичар Благој-Блаж Маротов вчеравечер го промовираше својот нов албум „Среќа барам“. Новиот материјал...

Одбирам песни од нашата ризница што ми лежат на душа

Наскоро Благој Маротов ќе ѝ претстави на публиката два музички проекти на кои работи во моментот, едниот е „Класика-М“, со обработки на македонски фолклорни...

Благој Маротов ја заокружува годинава со песната „Прекрасен ден“

Музичарот Благој Маротов деновиве на јавноста ѝ ја претстави својата нова авторска песна, насловена „Прекрасен ден“. Ова е убава завршница на за него многу...

Благој Маротов новата песна „Роман за нас“ му ја посвети на Оливер...

Познатиот македонски музичар и кантавтор Благој Маротов денеска на јавноста ќе ѝ ја претстави својата нова песна „Роман за нас" за која е снимен...

Благој Маротов сними верзија на хитот „Не е љубов тоа“

Познатиот македонски инструменталист, автор и изведувач Благој Маротов деновиве сними нова верзија на својата позната композиција „Не е љубов тоа“. Песната, за која текстот...