17.6 C
Skopje
6.8.2020 - 16:43

Ознака: Благоја Милевски

Македонија против Фарски Острови ја почнува кампањата за ЕП 2021

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација (до 21 година), Благоја Милевски, го објави списокот со 25 фудбалери на кои ќе смета за првиот натпревар против...

Милевски: Целта е нов пласман на ЕП

Но на фудбалерите нема да им наметнеме притисок дека мора да се пласираме на финалниот турнир во 2021 година, вели Милевски, кој повторно е...

Милевски си заминува од селекторската позиција

Милевски со младата селекција на Македонија забележа историски успех со пласманот на финалниот турнир на Европското првенство (ЕП) 2017 во Полска, прв за една...