0.8 C
Skopje
26.10.2021 - 4:27

Ознака: благодарност

Безос: Благодарност до вработените и купувачите од „Амазон“, вие плативте за...

Џеф Безос, најбогатиот човек во светот, пред неколку дена беше во вселената на десетина минути. Педесет и седумгодишниот милијардер полета на работ на вселената девет...

Нетанјаху со благодарност до земјите кои го поддржале Израел, меѓу нив...

Израелскиот премиер, Бенјамин Нетанјаху на социјалните мрежи им се заблагодари на владите на голем број земји во светот за, како што наведе, поддршката што...

Пауновски се заблагодари на сите што го поддржаа

По денешната одлука на владата и официјално да го разреши од позицијата директор на Државниот пазарен инспекторат, сега веќе разрешениот Пауновски во својот натпис...

Заев благодарен на Борисов за вакцините: Ова е исклучителен чин на...

По одлуката за донации на вакцини, премиерот Зоран Заев на Фејсбук објави дека лично му се заблагодарил на бугарскиот премиер Бојко Борисов, како и...

Доктор Мојсова: Сочувство до семејството, срцето на нивната драга сѐ уште...

Сакам да изразам сочувство на семејството и да им кажам дека срцето на нивната драга чука и дека во суштина сѐ уште живее -...

Спасовски и Филипче изразија благодарност до кумановските лекари

Премиерот Оливер Спасовски, придружуван од вицепремиерот Бујар Османи, министерот за здравство, Венко Филипче, и министерот за образование и наука, Арбер Адеми, денеска остварија средба...

Џонсон: Не можам да им се заблагодарам доволно на лекарите, им...

Британскиот премиер, Борис Џонсон им се заблагодари на вработените во лондонската болница што се грижеле за неговото здравје при закрепнувањето од ковид-19. - Навистина, не...