Ознака: Би-би-си

Луис Хамилтон е спортска личност на годината

Хамилтон е избран по јавното гласање што го организира „Би-би-си“, а кандидати беа и фудбалерот Хендерсон, џокејот Дојл, боксерот Фјури, англискиот крикет-играч Брод и...

Принцезата Дијана повторно во центарот на вниманието, поради старо-нов скандал

Авторка: Сесилија Родригез Форбс Поминаа 25 години од неславното интервју на „Би-би-си“, кое го разоткри пропаднатиот брак на принцезата Дијана и принцот Чарлс и го разбесни...

Бон Џови: Ако не можеш да го правиш тоа што го...

Кога Џон Бон Џови во март минатата година решил да го нарече својот следен албум „2020“ не можел ни да претпостави во што се...

Пробиотиците се всушност бескорисни

Израелски научници тврдат Група израелски научници тврдат дека пробиотиците, храната што содржи добри бактерии, се скоро бескорисни. Нивното истражување е една од најдеталните анализи за...

Би-би-си би можел да ги стави актерите во карантин за да...

Британскиот јавен сервис Би-би-си разгледува планови за рестартирање на производството на повеќе телевизиски серии стопирани од пандемијата, објавува „Гардијан“. Меѓу нив се разгледува и...

Европските лидери ветуваат милијарди евра за вакцина против ковид-19

Европските лидери во отворено заедничко писмо го поддржаа планот за собирање 7,5 милијарди евра за развој на вакцина против коронавирусот. Европската поддршка беше упатена...

Се соочуваме со значителни промени во целиот фудбалски екосистем

Реалноста е дека не знаеме како ќе се одвиваат работите. Тешко дека поголеми групи гледачи, кои се главната енергија на фудбалот, ќе се најдат...

Сер Дејвид Атенборо во програмата на Би-би-си за учење од...

Сер Дејвид Атенборо, Дени Дајер и Џоди Вајтејкер се меѓу познатите личности што ќе му помагаат на Би-би-си да ги едуцира учениците во текот...

Сезоната би можела да почне во мај?

Формула 1, ФИА и промотерите ги донесоа овие одлуки за да се обезбедат здравјето и безбедноста на патувачкиот персонал, учесниците во првенството и на...

Одложувањето на Игрите во Токио е (не)возможно?

Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) останува на ставот дека Летните олимписки игри (ЛОИ) 2020 во Токио летово ќе се одржат според планираното и оти за...

Watch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 330 at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime

Watch Dragon Ball Z Episode 147 (https://funimationfree.com/m/5pwl/ep-147) at website https://funimationfree.com funimation cost