Ознака: биљана стојановска

Поетско читање „Смени го невремето“

Поетско читање, наречено „Смени го невремето“, ќе се одржи в сабота (26 март) во кафулето „Буква“ со почеток во 20:30 часот. Снежана Стојчевска, Долорес Атанасова...

„Човек“ на Јовица Ивановски победник на наградата „Браќа Миладиновци“

Добитник на наградата „Браќа Миладиновци“ за 2019 година на „Струшките вечери на поезијата“ е Јовица Ивановски за книгата „Човек“. Во најтесниот избор за наградата влегоа...

Биљана Стојановска номинирана за наградата „Браќа Миладиновци“

Биљана Стојановска е номинирана за годинашната награда „Браќа Миладиновци“, за книгата „Стан што се распаѓа“, во рамки на 58-те „Струшки вечери на поезијата“. Авторката и...

Биљана Стојановска ја промовираше книгата „Стан што се распаѓа“

Синоќа, со почеток од 20 часот во клуб-ресторанот на МКЦ се одржа промоцијата на книгата „Стан што се распаѓа“ од авторката Биљана Стојановска. Промотор...

Промоција на „Стан што се распаѓа“ од Биљана Стојановска

Промоција на книгата „Стан што се распаѓа“ од авторката Биљана Стојановска ќе се одржи денеска во 20 часот, во клубот и ресторан МКЦ, во...

Промоција на „Стан што се распаѓа“ од Биљана Стојановска

Промоција на книгата „Стан што се распаѓа“ од авторката Биљана Стојановска ќе се одржи вечерва, во 20 часот, во клубот и ресторан МКЦ, во...

Промоција на поетската книга „Стан што се распаѓа“ од Биљана Стојановска

Промоција на книгата „Стан што се распаѓа“ од поетесата Биљана Стојановска ќе се одржи во клуб-ресторанот на МКЦ, на 6-ти мај (понеделник) со почеток...